data: 2021-10-25

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 24.10.2021.

1. Dziś XXX Niedziela Zwykła i Światowy Dzień Misyjny, dziś kolekta misyjna.
  1. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, zawsze przed Mszą św.: w dni powszednie o 17.30, w soboty 10.30, w niedziele 08.45.
  1. Zapraszam na spotkania Oazy Dzieci Bożych i Oazę Młodzieżową w piątki o 18.30 w salce w Kruszynach.
  1. Możliwość spowiedzi św., przed Uroczystością Wszystkich Świętych i aby móc zdobywać odpusty za zmarłych, a do tego jest konieczny stan łaski uświecającej w piątek i w sobotę w czasie różańca.
  1. W przyszłą niedziele poświęcenie różańców dzieciom przygotowujący się do I Komunii św.
  1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych, zachęcam do zamawiania wypominków rocznych, w których modlimy się we wszystkie niedziele (nowo zamówionymi wypominkami modlić się będziemy od I Niedzieli Adwentu). Od 2 – 8. 11. modlić będziemy się różańcem przed Mszami św. wypominkami jednorazowymi (zamawiający wypominki są informowani w jakim dniu modlić się będziemy za ich zmarłych). Nie zapomnijmy też o uporządkowaniu grobów naszych zmarłych, jak i odnowieniu terminu pokładowego.
  1. Ostatni tydzień przed Wszystkimi Świętymi, ale jeszcze ciągle można włączyć się w akcję „Mój ulubiony Święty” wybraliśmy już świętego lub błogosławionego, mam nadzieję, że mamy już jego strój, ostanie zadanie, które nas czeka w tym tygodniu to czynienie dobra, dobre uczynki spisujemy na kartce, bo każdy święty czynił dobro (w sobotę od godz. 9.00, będziemy jeszcze porządkować groby, na starym cmentarzu przy kościele w Kruszynach, jak  pozostałych cmentarzach w Kruszynach i Brudzawach, które nie zostały sprzątnięte na Wszystkich Świętych, bo może nie ma się kto już nimi zająć, zawsze powinniśmy pamiętać o naszych przodkach, nawet tych których nie znamy, może to doby pomysł na dobry uczynek, zapraszam z narzędziami do porządkowania). Akcja „Mój ulubiony Święty” kończy się zaprezentowaniem strojów świętych w 3 miejscach: przychodzimy przebrani do naszej szkoły w Kruszynach w najbliższy piątek (dotyczy dzieci, które chodzą do szkoły w Kruszynach), w niedzielę 31.10. od godz. 15.00 – 18.00. na Bal Wszystkich Świętych w świetlicy w Kruszynach (aby dostać się na bal trzeba mieć bilet, będzie nim kartka z dobrymi uczynkami, które zrobiliśmy, będą przygotowane kartki też na miejscu do spisania uczynków), na bal zapraszamy wszystkich, mile też widziane osoby dorosłe już od 14.00, które może upieką coś słodkiego i pomogą w przygotowaniu świetlicy, ostatni moment aby pokazać się w stroju świętego to Msza św. 01.11. w Kruszynach o godz. 7.30, a w Brudzawach 9.15. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pokrycie kosztów organizacji Balu.
  1. Dziękuję serdecznie za wykonanie stolika pod Obraz Matki Bożej Nieustającej Panu Jerzemu Tarce.
  1. 01.11. w poniedziałek w Uroczystość Wszystkich Świętych w którą mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. będzie ona o godz. 09.15, ale najpierw będzie procesja na cmentarz z poszczególnym stacjami modlitwy za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, zaraz po procesji wrócimy do kościoła na Mszę św. która rozpocznie się ok godz. 10.00.
  1. 02.11. We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. o godz. 11.00 i 18.00.

1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Życzę dobrego tygodnia.