data: 2021-11-01

OGŁOSZENIA PARAFIALNE ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 31.10.2021.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.
  1. Dziś od godz. 15.00 – 18.00. zapraszam na Bal Wszystkich Świętych w świetlicy w Kruszynach (aby dostać się na bal trzeba mieć bilet, będzie nim kartka z dobrymi uczynkami, które zrobiliśmy, będą przygotowane kartki też na miejscu do spisania uczynków), na bal zapraszamy wszystkich, mile też widziane osoby dorosłe już od 14.00, które może upieką coś słodkiego i pomogą w przygotowaniu świetlicy, ostatni moment aby pokazać się w stroju świętego to Msza św. 01.11. w Kruszynach o godz. 7.30, a w Brudzawach 9.15. Dziś zbiórka do puszek na pokrycie kosztów organizacji Balu.
  1. 01.11. w poniedziałek w Uroczystość Wszystkich Świętych w którą mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. będzie ona godz. 09.15, ale najpierw będzie procesja na cmentarz z poszczególnym stacjami modlitw za zmarłych, potem ok godz. 10.00, Msza św. w kościele.
  1. 02.11. we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. o godz. 11.00 i 18.00.
  1. Od 2 – 8. 11. modlić będziemy się różańcem przed Mszami św. w wypominkami jednorazowymi w dni powszednie o 17.30, w soboty 10.30, w niedziele 08.45. (zamawiający wypominki są informowani w jakim dniu modlić się będziemy za ich zmarłych). Zachęcam w tych dniach do zdobywania odpustów za zmarłych (jak uzyskać odpust, informacja na stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń).
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwy powiązane z tymi dniami w łączności z różańcem.  W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.30, spowiedź w piątek w czasie różańca za zmarłych.
  1. W sobotę w Kruszynach o godz. 9.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  1. Dzieci i młodzież którzy zbierali obrazki za uczestnictwo w różańcu proszę, aby dostarczyli wklejone na kartce obrazki z podpisem do piątku, w niedziele o godz. 09.15 na Mszy św. ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
  1. Zapraszam na spotkania Oazy Dzieci Bożych i Oazę Młodzieżową w piątki o 18.30 w salce w Kruszynach.
  1. Zachęcam do zamawiania wypominków rocznych i jednorazowych przypominam o odnowieniu pokładowego.
  1. Dziękuję za ofiarowane kwiaty do kościoła i posprzątanie grobów i terenu na cmentarzu i w otoczeniu jego, które były niezadbane.

1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Życzę dobrego tygodnia.