Parafia pw.

św. Andrzeja Apostoła

w Brudzawach

Msze Święte:

środa - 15:30 sobota - 11:00
niedziela - 9:15

data: 2022-06-15

OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ TÓJCY PRZENAJŚWĘTSZEJ 12.06.2022.

  1. Dziś  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej dziękuję za wspólną modlitwę. Dziś nasza kolekta remontowa, za ofiarność serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. W poniedziałek i wtorek zapraszam wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów w czasie Procesji w Boże Ciało i w czasie Oktawy, na próbę po Mszy św. o godz. 18.00 w Brudzawach.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, Msza św. o godz.7.30 i po Procesji ok godz. 11.30 w Brudzawach. W tym roku Procesja z Kruszyn do Brudzaw. Gromadzimy się z racji remontu przed kościołem w Kruszynach o godz. 10.00, skąd wyruszy procesja. Pierwszy ołtarz przy figurze Matki Bożej w Kruszynach, drugi ołtarz pod koniec wioski Kruszyny, trzeci przy krzyżu na trasie z Kruszyn do Brudzaw, czwarty przy figurze św. Andrzeja na parkingu w Brudzawach (dlatego proszę o parkowanie samochodów przy świetlicy w Brudzawach). Na zakończenie procesji Msza św. jeżeli pogoda pozwoli w plenerze w Brudzawach na parkingu, przy kościele. Porządek Procesji: krzyż, ministranci, różaniec, feretrony, chorągwie, dzieci pierwszokomunijne w szatkach, dziewczynki sypiące kwiaty, dzwonki, kadzidło, baldachim, Najświętszy Sakrament. Zabieramy ze sobą śpiewnik czy książeczkę z pieśniami eucharystycznymi. O godz. 9.30 w Brudzawach będzie podstawiony autokar, którym będzie można przejechać do Kruszyn na rozpoczęcie Procesji. Parafianie z Kruszyn mogą zostawić samochody w Brudzawach i również autokarem przejechać do Kruszyn na początek Procesji. Podczas procesji będzie jechał autokar, gdyby komuś ciężko było iść. Autokarem będzie można również wrócić do Kruszyn po procesji. Proszę, Żywy Różaniec, aby był odpowiedzialny za przygotowanie ołtarzy w parafiach, przy pomocy pozostałych parafian, jak i za niesienie feretronów, strażaków proszę o kierowanie ruchem, niesienie chorągwi i baldachimu jak i przewiezienie tych rzeczy przed i po Procesji. Procesje w czasie Oktawy Bożego Ciała w łączności z nabożeństwami czerwcowymi
  4. Serdecznie zapraszam od przyszłej niedzieli na Misje Święte w naszych Parafiach. Proszę z całego serca, aby był to dla nas święty czas zatrzymania się nad naszym życiem i relacją z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Misje poprowadzi Ojciec Franciszkanin Konwentualny Bartłomiej M. Ewertowski OFM Conv z Gdańska, pochodzący z Ostrudy, rok święceń: 2017. Temat Misji: „Idź i odbuduj Mój Kościół”. Mimo remontu w Kruszynach w czasie Misji będziemy uczestniczyć w nabożeństwach w obu kościołach. Proszę tak rozplanować czas, aby uczestniczyć we wszystkich naukach w jednej lub w drugiej parafii. Z tyłu na półce jest wyłożony dokładny plan Misji, przy każdym punkcie programu jest zaznaczone, o której i w jakiej parafii się on odbywa. Proszę o zabranie planu dla siebie, jak również przekazanie go najbliższym sąsiadom, czy znajomym. Plan również zawiera informacje jak Misje będą przebiegać w Szkole Podstawowej w Kruszynach. Plan jest również umieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.  Na prośbę Ojca Misjonarza z tyłu są też wyłożone dwie listy jedna, aby wpisywać się na Adorację Najświętszego Sakramentu podczas Misji druga, aby zgłosić chorych którzy chcą, aby ich odwiedzić w czasie Misji. Ojciec prosił, aby były też 2 spotkania integracyjne z grillem lub czymś słodkim jedno na początek drugie na koniec Misji, pierwsze będzie przy świetlicy w Brudzawach w niedzielę 19.06.2022. ok godz. 18.00, drugie przy świetlicy w Kruszynach niedzielę 26.06.2022. ok. godz. 17.00. Za te spotkania proszę, aby były odpowiedzialne Rady Parafialne danych Parafii. Na jedno i drugie spotkanie są zaproszeni Parafianie z obu parafii.      
  5. Od poniedziałku 23.05.2022. rozpoczęły się prace konserwatorsko – restauratorskie przy ścianach wewnętrznych kościoła św. Mikołaja w Kruszynach, od tego dnia obowiązuje zakaz wstępu do kościoła. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa w tym czasie odbywać się będą w kościele św. Andrzeja Ap. w Brudzawach. Msze św. o tych samych godz. niedziele 7.30 i 11.00, 9.15, dni powszednie 17.00, 18.00, soboty 10.00, 11.00. Od przyszłej niedzieli, czyli z dniem rozpoczęcia Misji Świętych w naszych parafiach, Msze św. będą odbywać się w obu kościołach zgodnie z programem misji.
  6. Nabożeństwa czerwcowe w czasie remontów w Kruszynach odbywać się będą w Brudzawach, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.15, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, w soboty po Mszy św. o godz. 10.00. Od przyszłej niedzieli, nabożeństwa będą odbywać się w obu kościołach zgodnie z programem Misji.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
Życzę otwarcia się na działanie Boga w naszym życiu.