Parafia pw.

św. Andrzeja Apostoła

w Brudzawach

Msze Święte:

środa - 15:30 sobota - 11:00
niedziela - 9:15

data: 2022-07-31

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2022.

  1. Dziś  XVIII Niedziela Zwykła. Dziękuję za wspólną modlitwę.
  2. Dziś ok godz. 19.00 przybędą do Parafii w Kruszynach pielgrzymi XXX Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, zapraszam na przywitanie pielgrzymów w Kruszynach, a rodziny które przyjmują pielgrzymów na nocleg, proszę o ich zaproszenie i zabranie do swych domów. O 21.00 Apel Jasnogórski na który serdecznie zapraszam. W poniedziałek Msza św. z Pielgrzymami o godz. 08.00 potem ok. godz. 10.00 przy świetlicy w Kruszynach odpoczynek i poczęstunek dla pielgrzymów podążających na Jasną Górę.
  3. Od jutra rozpoczyna się sierpień miesiąc modlitw o trzeźwość Narodu Polskiego. Zauważając problem uzależnienia, od alkoholu czy innych używek w naszej Ojczyźnie i często wśród naszych najbliższych, zachęcam nie tylko do podjęcia modlitwy i nie spożywania alkoholu w sierpniu, ale również do większego wysiłku jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Krucjata to konkretny post w intencji konkretnej osoby uzależnionej lub całego narodu, który polega na całkowitej abstynencji (niespożywaniu alkoholu), nie kupowaniu alkoholu i nie częstowaniu alkoholem. Krucjatę można podjąć na rok jako kandydat, lub na całe życie jako członek. Aby pomóc komuś wyjść z tego strasznego nałogu jakim jest alkoholizm, a który dotyka również naszych parafian, trzeba zacząć najpierw od postu i modlitwy. Deklaracje są wyłożone z tyłu na półce, można wypełnić i proszę dostarczyć mi osobiście.
  4. W tym tygodniu przypada: pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 8.30, adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od 17.30, modlitwy pierwszo-piątkowe ku czci NSPJ na zakończenie adoracji; pierwsza sobota miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu 10.30, modlitwy pierwszo-sobotnie ku czci NSNMP na zakończenie adoracji.    
  5. Z poświęcenia pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, na Misje Św. zebraliśmy: 410 zł. Serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
Życzę spokojnego tygodnia.