data: 2023-06-04

OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 04.06.2023.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Najświętszej, dziękuję za wspólną modlitwę.
  2. Wszystkie dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów w Boże Ciało i w Jego oktawie. Próby od poniedziałku po Mszy św. w Brudzawach (ok 18.30).
  3. Zbiórka dla kandydatów i ministrantów we wtorek o godz. 18.30 w Kruszynach.
  4. Wszystkich, którzy chcą się zaangażować w czynny udział w przygotowanie ołtarzy i w organizacji procesji zapraszam w środę po Mszy św. na porządki w kościele i wkoło niego na Uroczystość Bożego Ciała. Proszę Żywy Różaniec, aby był odpowiedzialny za przygotowanie ołtarzy w parafiach i zadbanie też rano, aby wszystko przy tych ołtarzach było przygotowane, jak i za niesienie feretronów. Strażaków proszę o kierowanie ruchem, niesienie chorągwi i baldachimu jak i przewiezienie tych rzeczy przed i po procesji.
  5. W Uroczystość Bożego Ciała będziemy gościć w naszej parafii Misjonarza z Kuby ks. Adama Czerwińskiego, który będzie głosił tego dnia do nas Słowo Boże, ofiary tego dnia będą przeznaczone, dla ks. Misjonarza na potrzeby Misji.
  6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, Msza św. o godz. 9.15. po niej Procesja z Brudzaw do Kruszyn. Pierwszy ołtarz przy figurze św. Andrzeja na parkingu (dlatego proszę o parkowanie samochodów przy świetlicy w Brudzawach), drugi ołtarz przy krzyżu na trasie z Brudzaw do Kruszyn, trzeci ołtarz w połowie drogi od rozpoczęcia wioski Kruszyny do skrzyżowania, czwarty przy kapliczce Matki Bożej w Kruszynach. Na zakończenie procesji Msza św. w Kruszynach, jeżeli pogoda pozwoli w plenerze. Porządek procesji: krzyż, feretrony, chorągwie, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne ministranci, kadzidło, baldachim, Najświętszy Sakrament. Zabieramy ze sobą śpiewnik czy książeczkę z pieśniami eucharystycznymi.  O godz. 9.30 z Kruszyn autokarem, będzie można przejechać do Brudzaw na rozpoczęcie procesji. Po Eucharystii z Kruszyn, autokarem będzie można wrócić do Brudzaw. Podczas procesji będzie jechał autokar, gdyby komuś ciężko było iść. Procesje w czasie Oktawy Bożego Ciała w łączności z Nabożeństwami Czerwcowymi.
  7. Wyjazd rodzinny do Gniezna i Poznania na Termy Maltańskie 10.06.2023. o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Wyżywienie we własnym zakresie. Zabieramy ze sobą strój kąpielowy i ręcznik.
Życzę otwartości na Trójcę Świętą.