Parafia pw.

św. Andrzeja Apostoła

w Brudzawach

Msze Święte:

środa - 15:30 sobota - 11:00
niedziela - 9:15

data: 2023-10-29

OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA29.10.2023.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła, dziękuję za wspólną Eucharystię.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 w Kruszynach spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.  
 3. We wtorek 31.10.2023. w szkole w Kruszynach dzieci i młodzież przychodzą przebrane za świętych czy błogosławionych, gdzie przedstawią na apelu za kogo się przebrały, tego samego dnia od godz. 16.00 – 19.00 „Bal Wszystkich Świętych” w tym roku w nowej świetlicy w Brudzawkach. Wstęp na bal to kartka z dobrymi uczynkami, na bal zapraszamy wszystkich z Parafii w Brudzawach i w Kruszynach, jak i każdego kto zechce nas odwiedzić, najlepiej w przebraniu świętego. Zapraszamy dorosłych już od 14.00, którzy pomogą w przygotowaniu świetlicy.
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
  O godz. 09.15 będzie procesja na cmentarz z poszczególnym stacjami modlitwy za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, zaraz po procesji wrócimy do kościoła na Mszę św.
 5. Czwartek to Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny), Różaniec o godz. 08.45 w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, po nim Msza św. zbiorowa w intencji tych zmarłych, których wymieniliśmy w wypominkach.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca w które pół godziny przed Eucharystią jest Adoracja Najświętszego Sakramentu kończąca się modlitwami powiązanymi z tymi dniami. Spowiedź w czasie Adoracji.
 7. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.30.
 8. W piątek zapraszam młodzież i dzieci o godz. 17.30 na spotkanie Oazowe.
 9. Na organizację „Balu Wszystkich Świętych”  zebraliśmy 109 zł, serdeczne „Bóg zapłać”.
 10. Dziękuję z serca młodzieży i dzieciom z Oazy i ich rodzicom i wszystkim którzy przyczynili się do organizacji Dnia Skupienia Oazy w naszej diecezji. Dziękuję Dyrekcji S.P. w Kruszynach za udostępnienie szkoły na to wydarzenie.
 11. Nabożeństwa Różańcowe, zawsze przed Mszą św., zapraszam serdecznie w te ostatnie dni października. W czasie różańca możliwość Spowiedzi św. (pamiętajmy aby oczyścić nasze serca, aby potem w listopadzie móc zdobywać odpusty za zmarłych. Dzieci, które zbierały obrazki za uczestnictwo w różańcu, proszę aby przyniosły obrazki naklejone na kartce do piątku. Na kartce powinno być imię i nazwisko oraz parafia. W przyszłą niedzielę na Mszach św. zostaną rozdane nagrody za uczestnictwo w różańcu.
 12. Zachęcam do zamawiania wypominków: rocznych i jednorazowych, jak i o uporządkowaniu grobów.
 13. Dziękuję serdecznie za ofiarowane kwiaty do kościoła.
Życzę świętości.