data: 2024-05-23

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024.

1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres wielkanocny, a w którą dzieci z naszych parafii przeżywają I Komunię Świętą w Kruszynach o godz. 11.00. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam do uczestnictwa codziennie w Eucharystii podczas białego tygodnia w Kruszynach o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 10.00.
  2. W przyszłą niedzielę dzieci, które w zeszłym roku były przyjęte do I Komunii będą przeżywać rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej w Brudzawach o godz. 9.15, gdyż ich przyjęcie było w Parafii św. Andrzeja w Brudzawach.
  3. Serdecznie gratulujemy Hubertowi Malinowskiemu z Parafii św. Mikołaja w Kruszynach, który przez rok przygotowywał się przez liczne spotkania do przyjęcia posługi lektora, wczoraj przyjął tą posługę w Farze w Brodnicy, której udzielił Ks. Stanisław Adamiak Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Od tego momentu Hubert będzie nosił albę i krzyż lektorski, a jego posługą staje się szczególnie troska o czytanie Słowa Bożego podczas liturgii.
  4. Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy zaangażowali się w sprzątanie wkoło kościoła i plebani, szczególnie dziękuję wszystkim rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy tak wiele czasu poświecili na pracę w sprzątaniu jak i remoncie salki. Dziękuję za przystrojenie kościoła. Dziękuję za zaangażowanie i poświęcony czas. Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom, dziękuję za dar do naszych parafii, którym w tym roku są Ewangeliarze do czytania Ewangelii na uroczystych liturgiach. Dziękuję z całego serca parafianom z rejonu kolędowego pod Dąbrówkę za skoszenie trawy i wywiezienie śmieci z cmentarza w Brudzawach. Dziękuję za przystrojenie kościoła na Uroczystość Zielonych Świąt.
  5. Kolekta remontowa wyniosła: 790 zł, za ofiarność serdecznie dziękuję.

Niech Duch Święty przenika nasze życie.