data: 2024-05-27

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26.05.2024.

1. Dziś Niedziela Uroczystości Najświętszej Trójcy, dzieci, które w zeszłym roku były przyjęte do I Komunii, przeżywają dziś rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej w Brudzawach o godz. 9.15, gdyż ich przyjęcie było w Parafii św. Andrzeja w Brudzawach.
  2. Zbiórka dla kandydatów i ministrantów w poniedziałek po Mszy św. w Kruszynach, godz. 17.30.
  3. Wszystkie dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów w Boże Ciało i w jego oktawie. Próba w środę po Mszy św. w Brudzawach, godz. 18.30.
  4. Zapraszam w środę po Mszy św. o godz. 18.00 wszystkich parafian, do udziału w przygotowaniu Uroczystości Bożego Ciała (głównie w celu posprzątania terenu wkoło kościoła, jak i przystrojenia kościoła na tą uroczystość). Za zorganizowanie i przywiezienie brzózek do dekoracji kościoła i ołtarzy proszę Radę Parafialną. Proszę o pomoc w przygotowaniu ołtarzy osobom, które szczególnie angażują się w to zadanie, aby być na siebie otwartym i umieć chociaż zapytać, czy może w czymś pomóc. Każdy z nas na pewno znajdzie zadanie tego wieczoru, czy to w przygotowaniu ołtarzy, czy przystrojeniu i sprzątaniu naszej świątyni i wkoło niej. Oby było nas jak najwięcej i abyśmy potrafili razem współpracować dla chwały Bożej.   Proszę Żywy Różaniec, aby był odpowiedzialny za niesienie feretronu. Proszę o niesienie naszej chorągwi i baldachimu, kiedy wejdziemy na teren naszej parafii.   Strażacy z Kruszyn przewiozą rzeczy przed i po procesji, które będziemy nieść. Młodzież i dzieci z oazy i służby liturgicznej i nie tylko z tych grup, proszę o obsługę liturgiczną i sypanie kwiatków. Decyzją Rady Parafialnej w Boże Ciało Msza św. będzie tylko na rozpoczęcie procesji o godz. 9.00 i na zakończenie procesji. Obie Msze św. sprawowane będą w Kościele.
  5. W Uroczystość Bożego Ciała będziemy gościć w naszej parafii tak jak w zeszłym roku Misjonarza z Kuby, ks. Adama Czerwińskiego, który będzie głosił tego dnia do nas Słowo Boże, ofiary tego dnia będą przeznaczone, dla ks. Misjonarza na potrzeby Misji.
  6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, Msza św. o godz. 9.00 w Kruszynach (na rozpoczęcie procesji), po niej procesja z Kruszyn do Brudzaw. Pierwszy ołtarz przy kapliczce Matki Bożej w Kruszynach, drugi ołtarz w połowie drogi od skrzyżowania w Kruszynach do rozpoczęcia wioski Brudzawy, trzeci ołtarz przy krzyżu na trasie z Kruszyn do Brudzaw, czwarty ołtarz przy kapliczce Matki Bożej w Brudzawach, na Mszę św. udamy się na zakończenie procesji od ostatniego ołtarza do kościoła w Brudzawach. Porządek procesji: krzyż, feretrony, chorągwie, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, ministranci, kadzidło, baldachim, pod nim Najświętszy Sakrament. Zabieramy ze sobą śpiewnik, lub książeczkę z pieśniami eucharystycznymi. O godz. 9.15 z Brudzaw autokarem, będzie można przejechać do Kruszyn na rozpoczęcie procesji. Po procesji z Brudzaw, autokarem będzie można wrócić do Kruszyn. Podczas procesji będzie jechał autokar, gdyby komuś ciężko było iść można z niego skorzystać. Procesje w czasie Oktawy Bożego Ciała codziennie w łączności z Eucharystią.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Proszę o odebranie folderów różańcowych.
Życzę otwartości na Trójcę Świętą
i rozkochania się w Ciele i Krwi Chrystusa.