Parafia pw.

św. Andrzeja Apostoła

w Brudzawach

Msze Święte:

środa - 15:30 sobota - 11:00
niedziela - 9:15

data: 2024-06-04

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IX NIEDZIELA ZWYKŁA 02.06.2024.

 1. Dziś IX Niedziela Zwykła w ciągu roku. Dziękuję za wspólną modlitwę.
 2. Zbiórka dla kandydatów i ministrantów w poniedziałek po Mszy św. w Kruszynach, godz. 17.30.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w łączności z Eucharystią w niedziele o 8.45, w środy o 18.00, a w soboty 11.00. W Oktawie Bożego Ciała Msze św. codziennie.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, spowiedź św. pół godziny przed Eucharystią w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Bp Wiesław Śmigiel serdecznie zaprasza młodzież naszej Diecezji na organizowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Laboratorium Jana Pawła II na WT UMK, początek godz. 15.00. 06.06.2024.
 6. Serdecznie zapraszam na Uroczystości dziękczynne w 25-tą rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu 7 CZERWCA (PIĄTEK) - BAZYLIKA KATEDRALNA: godz. 15.45 – Apel słowno-muzyczny na podstawie słów św. Jana Pawła II wypowiedzianych 25 lat temu na toruńskim lotnisku godz. 16.00 - Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Ks. Bpa Wiesława Śmigla. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w wykonaniu solisty, chóru i orkiestry GODZ. 18.00 – FOSA ZAMKOWA W TORUNIU - FESTIVAL „SONG OF SONGS”.
 7. Serdecznie zapraszam Służbę Liturgiczną na „Dzień LSO”, który odbędzie się 08.06.2024 r., na terenie WSD w Toruniu. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w kaplicy seminaryjnej o godzinie 11.00.
 8. W przyszłą niedzielę nasza kolekta remontowa. 
 9. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Uroczystości Bożego Ciała: Jezusowi, że nam błogosławi i daje nam siebie, ks. Adamowi Czerwińskiemu - misjonarzowi z Kuby, który głosił do nas Słowo Boże, Służbie Liturgicznej, dzieciom komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i przygotowującym je, niosącym: chorągwie, feretrony, baldachim, poduszki procesyjne, nagłośnienie, czytającym podczas Eucharystii, Panu Organiście za piękny śpiew na Mszach św. i podczas procesji, Strażakom z OSP Kruszyn za kierowanie ruchem, zaangażowanym z Oazy i Żywego Różańca. Za pięknie przystrojone ołtarze i kościoły. Wszystkim zaangażowanym w sprzątanie kościołów jak i terenu wkoło nich i wkoło plebani. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia tej uroczystości. Serdecznie zapraszam do licznego uczestnictwa w przeżywaniu Oktawy Bożego Ciała i posługi na codziennych procesjach.  Procesje w czasie Oktawy Bożego Ciała w łączności z nabożeństwem czerwcowym i Eucharystią. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków.
 10. Misjonarz z Kuby, ks. Adam Czerwiński, wyraża wdzięczność za zebrane ofiary na misje: na Mszach św.: w Kruszynach 926 zł a w Brudzawach 768 zł.
 11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
Życzę błogosławionego tygodnia.