Parafia pw.

św. Andrzeja Apostoła

w Brudzawach

Msze Święte:

środa - 15:30 sobota - 11:00
niedziela - 9:15

data: 2021-03-28

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej 28. 03. 2021 r.

  1. Dziś Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej na Mszy św. poświęcenie palm. Zbiórka do puszek na wywóz śmieci z cmentarza.   
  1. Okazja do Spowiedzi św. tylko od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w godz. 16.00 – 17.00 w Kruszynach. W Wielką Środę od 14.30 w Brudzawach. W trakcie Spowiedzi w kościele również obowiązuje wyznaczony limit osób jak i dystans i maseczka, kiedy stoimy w kolejce do spowiedzi. Kartki do spowiedzi, są wyłożone z tyłu kościoła na półce.
  1. We wtorek zapraszam na godz. 18.00 do pomocy w przygotowaniu Grobu Pańskiego.
  1. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. O godz. 15:30 Msza Wieczerzy Pańskiej podczas której dziękować będziemy Jezusowi Chrystusowi za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Wielki Czwartek to dzień modlitwy w intencji zmarłych i żywych kapłanów. Po tej Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. ciemnicy na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa. Adoracja w ciemnicy do godz. 22.00.
  1. W Wielki Piątek wznowienie Adoracji w ciemnicy od godz. 08.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 15.30 z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Krzyża podczas tej liturgii z powodu pandemii przez przyklękniecie lub ukłon. Nie całujemy Krzyża. Obowiązuje post ścisły. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 24.00. O 23.00 Gorzkie Żale.
  1. W Wielką Sobotę wznowienie Adoracji w Grobie Pańskim od godz. 08.00. Święcenie pokarmów o godz. 11.00 z powodu pandemii na zewnątrz kościoła (ustawiajmy się wkoło kościoła trzymając koszyczki ze święconką w ręku i zachowując odstęp i mając założoną maseczkę). Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Noc o godz. 19.00. Na Wigilię Paschalną przynosimy świece.
  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 06.00 z Procesją Rezurekcyjną w skromnej formie (bez chorągwi i feretronów z zachowaniem dystansu i maseczki podczas procesji) i o godz. 09.00.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, która jest wyłożona na półce.
  1. Informuję, że od soboty 27 marca do 9 kwietnia, w sprawowanym kulcie religijnym i uroczystościach pogrzebowych może w naszym kościele uczestniczyć do 6 osób. Zachęcam wiernych do skorzystania z dyspensy Biskupa Toruńskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i uczestnictwa w niej poprzez transmisję za pośrednictwem środków masowego przekazu (z naszych parafii również będzie transmisja Mszy św. niedzielnej i Triduum Paschalnego, szczegóły na stronie internetowej naszej parafii). Proszę, żeby ta liczba osób uczestniczących na wszystkich obrzędach Triduum Paschalnego, czy Mszy św. niedzielnej była ściśle przestrzegana. Na zewnątrz kościoła będzie zapewnione nagłośnienie wiec jest też możliwość uczestniczenia z zachowaniem dystansu i maseczki na zewnątrz kościoła.
Życzę owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia.