data: 2021-03-28

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK – 01 kwietnia
  • Godz. 15.30 – MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ
  • Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tzw. ciemnicy, gdzie będzie możliwość adoracji do godz. 22.00. Wszystkich bardzo serdecznie zachęcam do osobistej modlitwy i adoracji, czy to w czwartek po liturgii, czy w piątek przez cały dzień.

WIELKI PIĄTEK – 02 kwietnia
  • Od godz. 8.00 przez cały dzień zachęcam do adoracji w tzw. ciemnicy, gdzie Najświętszy Sakrament zostaje umieszczony na pamiątkę uwięzienia Chrystusa.
  • Godz. 15.30 – LITURGIA WIELKOPIĄTKOWA i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.
  • O godz. 23.00 odśpiewamy Gorzkie Żale, a adoracja będzie trwała do godz. 24.00.
  • adoracja Krzyża z powodu pandemii przez przyklękniecie lub ukłon.
    Nie całujemy Krzyża.
  • Obowiązuje post ścisły.

WIELKA SOBOTA – 03 kwietnia
  • Od godz. 8.00 – wznowienie adoracji przy Grobie Pańskim.
  • Święcenie pokarmów o godz. 11.00 z powodu pandemii na zewnątrz kościoła (ustawiajmy się wkoło kościoła trzymając koszyczki ze święconką w ręku i zachowując odstęp i mając założoną maseczkę).
  • Godz. 19.00 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

NIEDZIELA WIELKANOCNA – 04 KWIETNIA
  • Msze św. o godz. 06.00 z Procesją Rezurekcyjną w skromnej formie (bez chorągwi i feretronów z zachowaniem dystansu i maseczki podczas procesji)
    i o godz. 09.00.